#1 2010-11-14 15:29:22

 Arid

Władca

20416176
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2010-08-05
Posty: 157
Punktów :   

Nowe Nazwisko

Mróweczki,

Zmieniamy nazwisko, moi kochani. Jak słusznie zauważył jeden z naszych klanowiczów, "Rause" jest trochę zgermanizowane, co mi się wcale nie podoba. :< Tak czy siak, propozycje proszę składać pod spodem. Razem z Azem wybierzemy najlepszy pomysł i ogłosimy Wam wyniki. Oczywiście termin zmiany nazwiska będzie zależał od liczby kandydatów


Buziaki Misiaczki!

P.S. Moje propozycje - Lezareth, Dasoll

Offline

 

#2 2010-11-14 16:58:58

Eldanair

Member

Zarejestrowany: 2010-11-07
Posty: 14
Punktów :   

Re: Nowe Nazwisko

W związku z tym iż nasza organizacja będzie grupowała postacie różnych ras uważam że nie powinniśmy nadawać sobie konkretnego nazwiska a raczej nazwę sygnowaną Jakimś skrótem.

Np:
Bractwo Wędrowców (skórt np. B.W.)
Strażnicy Góry Tul-duar (skrót S.Tul-duar)

Była by to taka podziemna organizacja która ma wszędzie swoich ludzi, dzięki którym realizuje fabularne i mechaniczne ustalone cele.

Offline

 

#3 2010-11-14 18:12:39

 Arid

Władca

20416176
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2010-08-05
Posty: 157
Punktów :   

Re: Nowe Nazwisko

Gwoli ścisłości, looknij sobie z łaski swojej na tytuł forum, okej?

Ród – grupa społeczna oparta na wspólnocie krwi, obejmująca rodziny wywodzące swe pochodzenie od wspólnego antenata (przodka), posługująca się wspólną symboliką oraz nazwą, będącą najczęściej proklamą herbu rodowego. Często lecz nie koniecznie posługująca się wspólnym nazwiskiem, mówiąca przeważnie tym samym dialektem. Więź wewnętrzną rodu u ludów pierwotnych stanowiło pochodzenie macierzyste, a w bardziej rozwiniętych ustrojach pochodzenie ojcowskie.

Źródło? Wikipedia. ;] Rausowie są R O D E M. Okej, nie kwestionuję faktu, że zrzeszamy różne rasy, ale nie jest to naszym głównym celem. Naszym celem jest powiększanie rodziny, znajomych, przyjaciół. Dobra zabawa. Osobiście uważam, że nazwisko jest obowiązkowe, tak samo jak nazwa rodu. Jako klan nazywać się będziemy 'Ród ...' gdzie '...' to nazwisko. Jeśli się uprzemy, możemy wpisać w profil, że zajmujemy się ów realizacją planów fabularnych czy mechanicznych.

Offline

 

#4 2010-11-14 18:33:07

Eldanair

Member

Zarejestrowany: 2010-11-07
Posty: 14
Punktów :   

Re: Nowe Nazwisko

No tak ale jeżeli przyjmiemy sobie np nazwisko elfie Velveth a ja adoptuję krasnoluda wojownika to chłop będzie miał przes*ane bo będą inni gracze z niego łacha drzeć . Z drógiej strony też nie wyobrażam sobie zlepku np Eldanair Stoneaxe.

PS
To co napisałem w poprzednim poście jest tylko propozycją a nie stwierdzeniem. Po prostu tak bym widział uzasadnienie w naszej organizacji obecności innych ras ale nie będę się upierał.

Offline

 

#5 2010-11-14 18:33:58

 Arid

Władca

20416176
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2010-08-05
Posty: 157
Punktów :   

Re: Nowe Nazwisko

Zresztą, Rafciu, ród jest pojęciem nadrzędnym w stosunku do rodziny, składa się bowiem z wielu rodzin posiadających niejednokrotnie inne nazwiska. My akurat mamy wspólne nazwisko i nie zmienię tego za żadne skarby. Rause, nie Rause - musimy mieć wspólne nazwisko. Jeśli masz, Eldanairze, propozycję co do celów, które miałby nasz ród osiągać, pisz sugestie są ważne, biorę je pod uwagę, rozpatruję pod wieloma względami. Czasami nawet walczę sama ze sobą, robiąc listę 'plusy i minusy' Także nie bójcie się, to, że czasem powiem dosadnie, że coś mi się nie podoba, nie oznacza, że coś jest złe. Wręcz przeciwnie, wtedy mnie przekonujcie, modyfikujcie swoje pomysły, żebym mogła je w końcu zaakceptować. Każdy będzie wtedy zadowolony.

Offline

 

#6 2010-11-14 18:48:58

Eldanair

Member

Zarejestrowany: 2010-11-07
Posty: 14
Punktów :   

Re: Nowe Nazwisko

To prawda ród jest nadrzędny nad rodziną ale mimo wszystko musi być tam jakieś pokrewieństwo lub jakieś więzy krwi które fabularnie trzeba by uzasadnić, co uważam będzie trudne w przypadku tak różniących się ras. Nadżędny na rodem jest jeszcze klan który, nie musi być powiązany pokrewieństwem, więc może w tą ścieżkę pójść?

Offline

 

#7 2010-11-14 18:57:19

 Arid

Władca

20416176
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2010-08-05
Posty: 157
Punktów :   

Re: Nowe Nazwisko

Tutaj trzeba by było się pogłowić nad połączeniem wszystkich ras, ale niektórzy mogą być tzw. 'siódmą (?) wodą po kisielu', kumasz? Chodzi o to, że nie musi być stricte żoną, mężem, kotem, czy bratem, może być daaaleeeekiiim kuzynem, kuzynem kuzyna etc. Tak czy siak, nikomu tłumaczyć się nie musimy, to nasza prywatna sprawa, czy ktoś jest adoptowany, czy też rodzony. Arid, na przykład, ma adoptowaną siostrę Bivię, oraz brata Krimlona. I co? Nie ma z tym jakiś większych problemów. Tak czy siak, by rozwiać wątpliwości - możemy mieć jakiś skrót, cele etc, ale nazwisko również będzie i jest obowiązkowe. DLA WSZYSTKICH ;]

Offline

 

#8 2010-11-15 00:44:41

Azrael

Władca

Zarejestrowany: 2010-10-23
Posty: 22
Punktów :   

Re: Nowe Nazwisko

Hmm a może zamiast sie kłócić na temat ,,ale krasnolud bedzie miał przesrane jak będzie miał elfie nazwisko...,,

Zobaczcie u mnie...
Jako Nazwisko mam Nesardo ktore mialem juzod hohooo aru lat jak gram(nie patrzcie na wiek w grze bo to moje 3 albo nawet 4 konto)
I nie jest to elfie krasnoludzkie wampirze ani marsjanskie nazwisko... tylko zwykle ,,fantastyczne,, ...czemu nie mozemy wymyslec jakiegos ktore bedize ,,w takim stylu,,
Zamiast glowic sie co by bylo gdyby.

Co do poprzednich wypowiedzi to Arid ma w 100% racje... nie ebdzie zadnych przydomkow chujow mujow dzikich wezow... nazwisko rodowe ma byc i KROPKA

Pozdrawiam i czekam na pomysly nazwiska rodowego.


-----------------------------------------------------
Strzeżcie się Śmiertelnicy...
Planu którego tak dawno rozpoczęliśmy
nie może przerwać żaden śmiertelnik...
Piekło jest tuż tuż i niedługo rozleje się
po Waszym Świecie niczym niszcząca fala krwi i koszmaru..
Ciebie i cały Twój Gatunek...Czeka Zguba

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.peugeot505.pun.pl www.bakugan-start.pun.pl www.goldwwe.pun.pl www.forumslodat.pun.pl www.mistral-yaoi.pun.pl